خلاصه کتاب ایکیگای

انتظارات بالای اولیا، مدیر و اداره استرس زیادی رو به زندگی معلما تزریق میکنه، این استرس از کیفیت و کیمت زندگی و عمر ما کم میکنه. اما خوشبختانه راه حل داره که داخل خلاصه کتاب ایکیگای آوردیم برات؛

انتظارات بالای اولیا، مدیر و اداره استرس زیادی رو به زندگی معلما تزریق میکنه، این استرس از کیفیت و کیمت زندگی و عمر ما کم میکنه. اما خوشبختانه راه حل داره…

خب همونطور که میدونی مردم ژاپن هم سخت کار میکنن و پرمشغله هستند. اما راز عمر طولانی و شاد مردم ژاپن خصوصا ساکنان روستای اوکیناوای ژاپن چیه؟ بیشترین افراد بالای ۱۰۰ سال تو این روستا هستند و جالب اینکه معمولا از بیماری هایی مثل فشار قلبی و… رنج نمیبرن. چطوری؟

رازش ایکیگای هست اما شاید بپرسی ایکیگای دیگ چیه؟
میرالس و گارسیا جواب این سوال رو تو کتاب ایکیگای دادن و جالب اینکه اونا مثل روانشناسی های زرد همه چیزو تو ذهن خلاصه نکردن بلکه تاثیرات ذهن و جسم رو باهم بررسی کردند.
راهگارهایی که دادن فوق العاده ساده ست اما بسیاری از ما اون رو نادیده میگیریم.
برای مثال دوربودن از استرس و داشتن ذهن فعال یکی از رموز داشتن عمری شاد و طولانیه اما باوجود این همه مشغله مگه میشه دور از استرس بود؟ اگر از استرس زیاد در آستانه یه اختلال روانی باشیم چی؟ برای اینم روش درمانی موریتا رو مطرح کردند.
روشی که به مردم ژاپن کمک میکنه به استرس غلبه کنن
اما اگر میخوای دقیقا بدونی روش درمانی موریتا چطوره؟ و بقیه رموز زندگي شاد و طولانی و سالم چی هست؛ باید کتاب ایکیگای رو بخونی اما اگ بخاطر مشغله زیاد نمیرسی مطالعه اش کنی غمت نباشه چون ما کتابو تو ۹ صفحه خلاصه کردیم و بصورت متنی و صوتی در اختیارت قرار دادیم.

خلاصه و نظر:کیمیا زارعی
طراحی و ویراستار:کیمیا زارعی
تنطیم نسخه صوتی:سولماز سیفی

فایل صوتی نظر خواننده کتاب
فایل صوتی کتاب
فایل pdf خلاصه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید